Avukat Necmettin Hüseyin ADALETOĞLU
1975 yılında Gümülcine'nin Küçüren köyü, Batı Trakya –Yunanistan'da doğdu. İlkokul 3. sınıftan itibaren eğitimimi Bursa’da devam ettirdi. 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, ardından Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümüne girdi. Daha sonra 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. İstanbul Barosu'nda stajını tamamladıktan sonra İstanbul Barosu'na bağlı olarak serbest Avukatlık yapmaya başlamıştır.

1993 yılından Mayıs 2009’ a kadar 16 yıl Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez yöneticiliği yaparken, 2004 yılında “Tarihe Bir Not” isimli Batı Trakya Türkleri’nin tarihini anlatan bir kitap yazmıştır. Ayrıca 2006 yılında dernek yöneticisi olduğu dönemde 5.Uluslararası Batı Trakya Türklerini Kurultayı’nı İstanbul’da organize etmiştir. Bir dönem kuruma ait “Batı Trakya’nın Sesi” dergisi genel yayın yönetmenliğini yapmıştır. 2011 yılı Mayıs ayında iki yıl ara verdiği dernek faaliyetlerine tekrar dönerken, 2011-2015 yılları arasında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi Genel Sekreterliği görevini yürütmüştür. 24 Mayıs 2015 tarihinde yapılan genel kurul sonucunda Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanlığı görevine seçilmiştir.

Gaziosmanpaşa Spor Kulübü, Girit ve Oniki Adalar Kültür Eğitim ve Araştırma Derneği, Bursa ve İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü ve Gümülcine Azınlık Yüksek Tahsilliler Derneği üyesidir. Gümülcine Azınlık Yüksek Tahsilliler Derneği bünyesinde üniversite öğrencilerini barındıran Genç Akademisyenler Topluluğu 1995 yılı kurucu üyelerindendir. 2007 yılında kurulan İstanbul Valiliği Yabancı Öğrenci Meclisi kurucu üyeliğini yapmıştır. Yunanistan da siyasi parti olarak merhum Dr.Sadık Ahmet tarafından kurulan Dostluk Eşitlik Partisi üyesidir.